orolig för min hamster.
Som rubriken säger..så är jag orolig för en av mina guldhamstrar. Hon låter så konstigt, typ som om hon har ont någonstans. Tror att det kan vara med magen, men vet inte. Hon kommer ut ibland ur huset. Men äter eller dricker inget..som hon brukar göra.
Vet inte vad jag ska göra…hoppas att jag kan få någon hjälp eller iaf någon idé.
//Camilla
Hemsida
Då är det nog dags att besöka veterinär.
Dethär låter hemskt men sådär betedde sig mitt marsvin före den dog :( besök absolut veterinären före det är försent!
Då får du väl se till att nån kan ta med dig och hamstern till veterinären. Förstår inte folk som "nekar" smådjur till veterinärvård. 
// Sofia
Det finns inte så du kan åka buss eller nåt?
Det är väl bäst att kolla upp vart det ligger då. För verkar hamstern dålig måste den ju få vård.
Hur gammal är den?
Okej. Leta upp nummer till veterinär så du kan ringa. Det borde ju inte vara så svårt att hitta till en veterinär
Och du kan ju alltid försöka få dina föräldrar att skjutsa dig.
Så bra 
hoppas det går bra hos veterinären.
#8 Ja då är det verkligen värt ett besök, för hon är ju inte särskilt gammal heller.
Hoppas de är något lindrigt som går lätt att bota
--------------
//Tilda, http://guldis.bloggplatsen.se
Medarbetare på Hamster ifokus
vet inte.. men nu verkar det som om hon mår bättre. Hon låter inte längre och hon verkar vara piggare.. la in en gurkbit förut i en skål. Den är borta, men hon verkar som sagt ut att må bättre. Så kan inte svara på vad det va med henne.. men glad är jag iaf 
Släppte ut henne på golvet och hon springer som galning, det gjorde hon inte förut
.
//Camilla
Hemsida
bra att hon inte låter längre :D
Ang att hon inte åt någonting utan satt i sitt hus hela tiden, hamstrar har ju förråd som de brukar äta. Jag bytte Bur till min hamster igår och jag hittade i hans sovställe inte så mycket mindre än ungefär en dl frön :P så hon kanske åt ifrån sitt förråd.
hoppas att hon kommer att fortsätta att må bra!
Tror det kan ha varit något med tänderna, för hon började äta efter jag klippte dom va?
"Om man inte vet vad man ska, är det ingen idé att skynda sig. Man vet ändå inte när man kommer fram."
//Frida
. Hör henne inte just nu..men så fort hon börjar gå så börjar hon att låta.
.