Hamster iFokus

Hamster

Etiketterburartillbehörinredning
Läst 887 ggr
Charlotte94
0

Hjälp tack !!

Jag ska köpa ett nytt Hjul till min guldhamster och tänkte höra med er vilket Hjul ni rekommenderar och vilket Hjul som låter minst? Är tacksam för svar:)

I ❤ hamsters
1
#1

Vår guldhamster har detta hjul;  http://www.zoo.se/produkter/smadjur/lek-aktivering/springbollar-hjul/wonderland-bogie-wheel-karlie-springhjul-ofargad-29-cm.html
Han springer ofta i det och det är extremt tyst, jag vet att det kostar lite mer, men väl värt pengarna😉

The Idizen
0
#2

Trä Hjul. ;)

Live Hjärta Laugh Hjärta Love Hjärta

luddtott
0
#3

köper du ett metall eller plast Hjul, smörj med mat olja så är det tyst. o hoppar hjulet när hampisen springer jätte fort (ja min hamster fick upp sån fart när han va liten att hjulet studsade) tejpa fast det i botten på buren/hagen( älskar min sambo som kom på just tejpa i spänn iden…men så är han juh ingenjör haha)

Charlotte94
2
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#4

Han gillar sitt nya hjul

luddtott
0
#5

Han är väldigt söt :)

Charlotte94
0
#6

Tack så mycket :)

hannatove
0
#7

Har också ett sånt Hjul jätte bra! låter inget och så funkar toppen.