Hamster iFokus

Hamster

Etikettcampbells
Läst 1331 ggr
Frosstis
0

allmänt om campbell dvärghamster

Om några dagar hämtar jag mina efterlängtade dvärghamstrar. Hade ingen aning on hur dom är, men det är några som berättat och jag är helt kär. Nu undrar jag om det är någon som har campbells och vill berätta hur de är. Undrar även favoritgodis och vad man kan ge för att inte riskera diabetes.

Frosstis
0
#1

Om någon har fridas nummer (charlie2006) så skicka gärna PM då hon inte har tid till datorn, dvs ge mig det:)

nadilda
0
#2

Minas favorit godis är groddar 😛 Är dock vintervita men är nog ingen stor skillnad 😉 Groddar ska ju vara lugnt när det gäller diabetes, brocolli också. Baby spenat är också nyttigt och populärt.

Frosstis
0
#3

Tackar :D Någon som vet hur många mandlar/hamster/träning man kan ge?:) tänkt ge mandel då jag tränar och hacka dom.

Gerro
0
#4

Har du fått tag på Fridas nummer? :)


Frosstis
0
#5

Nepp :/

Gerro
0
#6

Nu har du!


[etsan]
0
#7

Har du fått Fridas nummer nu?

Frosstis
0
#8

Ja, tror det är hon iallafall:)

Frosstis
0
#9

Yay, det var hon! Berätta lite nu om era campbells:3

Gerro
0
#10

#9

Så bra att du fick tag på henne då! 😃

Har aldrig haft någon campis med vill ha!
Dock så ska jag ju troligen skaffa kineser till sommaren! :D


Emmny
0
#11

Har sett på nån hemsida att dom skrivit att Stefan Kräh har en bra sida om campells.

Kommer inte ihåg var det var. ❤️

Hälsningar Mig och mina hamstrar !

Ha det bra !

 

Anna4077
0
#12

Ärtor är poppis hos min hamster men han är en djuraffärs dvärg. Ingen aning hur socker halten är i ärtor men är ju en typ av baljväxt, böna(?) och det är ju nyttigt och protein rikt.

Anna och taxen Max