Hamster iFokus

Hamster

Etiketthamster
Läst 916 ggr
Floppan
0

Bråk

Köpte nyligen (ilördags) 2 dv.hammisar som funkar jätte bra till sammans överallt förutom i huset den ena går inn och sedan den andra men när den första ser att den andra har kommit in så lägger sig den första på rygg och piper och den andra bara sitter och tittar och springer ut efter några sekunder de funkar bra annars

OCH

De har inte druckit och börjar bli riktigt orolig när de gör det

kentis
0
#1

Hm, vet inte vad det kan bero på men ibland kan man sätta in två olika hus så har dem varsitt om det skulle behövas. Det kanske inte alltid du ser om dem dricker eller inte, annars kan du lägga ner gurka eller andra grönsaker med mycket vätska så får dem i sig det där om du är orolig. :)

Floppan
0
#2

#1

Thx testade  att stoppa inn ett till hus men då sover de minsann i samma

saffran123
0
#3

Om hamstrar bor tsm så ska man ha så många hus som hamstrarna är ;) Jag tror det var så.. :D

//Fanny Cool

Inne på The Sims ifokus, Hamster ifokus och Dvärghamster ifokus!

'Live, Love and Laugh when you are young'

Scorpio97
0
#4

Har man flera hamstrar tillsammans så ska man ha flera matskålar, vattenskålar/vattenflaskor och hus, lika många som man har hamstrar. Då minskar risken för bråk (:


//Jessie

[Ren]
0
#5

Jag undrar om de försöker bara visa vam är chef. Mina dv. gjorded ibland men det var inte allvarlig. Senare skulle de sova ihop.

Floppan
0
#6

#5 exakt så är det för mig tror den lite knubbigare (tiger) bestämmer