Hamster iFokus

Hamster

Etikettguldhamster
Läst 1284 ggr
[Izi]
1

Intressekoll.

Hej. Funderar på att i slutet på maj para följande 2 hamstrar..

Kanel som är kh satin choklad sköldpadda (hon är en stor hona på över 200gram )+ Freddy som är lh rex choklad. Ngn som är intresserad av unge därifrån??  Kommer inte att göra parningen förräns jag har ngr tingningar.

Ratlings
0
#1

Kanske blir fler som är intresserade om du skriver hårlag, teckningar och färger som kan dyka upp. Glad

// Lise
When nothing goes right, go left!

Magda
0
#2

och visar bilder på de fina blivande föräldrarna :)

[Izi]
1
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#3

Mamma Kanel som är choklad skp kh satin på 220g. Hennes pappa är rex.

Denna kommentar har tagits bort.
mocchino
2
#5

Det kan bara komma choklad och champagne med eller utan skp och chocolate/yellow. Iom att både mamma och pappa är choklad så blir alla ungar choklad baserade. Bär båda på creme så kan det komma caramell och rö caramell, är nån förälder umb kan det även komma bö sobel och koppar. Om du parar din kull i maj så är den leveransklar i juni/juli dvs lagom till att folk åker på semester och då kan det vara väldigt svårt att få sålt ungar. Tar man kullar över sommaren så blir man tyvärr oftast sittandes med dom sommaren ut men så fort skolan börjar igen så brukar ungarna gå åt trots att dom är lite äldre. Men så du vet att du blir mest troligen sittandes med ett par över sommaren tyvärr.

// Nathalie

[Izi]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#6

ok. Tack så mkt #5. <3

Här kommer nytagna bilder på lh rex pappan Freddy

[Izi]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#7

Freddy

[Izi]
0
Bild 1. Klicka för att öppna i full storlek.
#8

Freddy idag

[Izi]
0
#9

Admin.. Radera #4.  Putt

Roonja
2
#10

#8 Han ser ut som Silverchoklad! Alltså inte bara Choklad. :D Då kan du få bö silversobel, silvermink bö och silverchampange m.m :)

Hamsterstar
1
#11

Så fina föräldrar :)

[Izi]
0
#12

Putt'

[Izi]
0
#13

Vill bara tillägga att jag kommer att åka till Sth med tåg då de är leveransklara så transport längs vägen finns att få ;)