Vart får ni tag på vågarna? ;)
Ja efter att jag sett hur många här inne väger sina hampisar har jag beslutat att snart även jag köpa in en våg.
Vad är det för sorts våg ni har?
Vilken tycker ni är den bästa vågen?
Vart fick ni tag på eran våg?
Hur mycket kostade den?
Ja som sagt är jag väldigt nyfiken, hehe ;)
Tack på förhand!
Mvh Nova
//Nova
Besök gärna min hemsida här.![]()
Medarbetare på Hamster ifokus!
Vi har en digital våg från Ikea.
Den går att 0-ställa med vikt på vilket är bra då slipper jag dra ifrån vikten från "lådan" jag placerar hamstern i. Först ställer jag på tex en glassbytta på vågen, 0-ställer och stoppar ner hamstern och får då endast vikten på hamstern i displayen.
Jag har en digital hushållsvåg från Claes Ohlsson tror jag. Där ingick även en skål till vågen. Även jag nollställer vågen när skålen står på, så det är bara att lägga hamstern i skålen :)
// Sofia

Samma som #2! Kommer inte ihåg vad den kostade.
Finns köksvågar på Clas Ohlson, från 99 kronor till över 200. Sedan finns det på IKEA för 50 spänn. Men hur pass bra de är, det vet jag inte! Ska köpa på Clas Ohlson själv.
Det verkliga livet existerar i fantasin. Did I mention demons?

Ikeas köksvåg ORDNING kostar 189 kr. Den är bra. :)
Okej tack för alla svar, då far jag nog till någon av butikerna ;)
//Nova
Besök gärna min hemsida här.![]()
Medarbetare på Hamster ifokus!