Akut hjälp! nu!
Hej! våran guldhamster har blivit konstig! Han lever men han som sover jätte djupt och rör på sig lite grann ibland och undrar om han ligger i Dvala eller om han är döende? Han var helt pigg och glad igår och idag men nu ikväll har han blivit så :( Älskar denna hamster och den betyder mycket för oss så tacksam för hjälp! Våran Carl filip är en mycket speciell och fin hamster kille <3
Kan ha gått i Dvala. Se till att han har det varmt. Dricker och äter han som vanligt?
Han sträcker på sig ibland, Han kanske sover riktigt djupt??? :(
#1: Han äter, dricker inte nu, sover mycket djupt. Han kanske ligger i Dvala ändå? han ligger i sitt hus i en riktit tjock hamsterplädd och hoppas att det ska hjälpa. Han har det varmt och skönt.
hur gammal är han?
#4: Vi fick han gratis av en tjej men hon sa inte hur gammal han var :S Men han har somnat in nu, Vila i frid älskade hamster <3!
#5 Ååh nej! Beklagar! 
#6: :( han var en liten speciell krabat med en stor plats i våra hjärtan <3
#7 Beklagar sorgen! Alltid lika trist när våra älskade små hamstrar dör…
P.I.P Carl Philip 
Annicas Hamsteruppfödning 
http://superpawshamstrar.blogspot.fi/
Alltid lika ledsamt :( Men om vi har tur så kommer våran hona få ungar idag och Carl philip är fadern till ungarna. Så då kommer vi behålla en också :D så hoppas verkligen det blir nå ungar :)