
Strawberrys barn
Här kommer bilder på Strawberrys barn NF LH pappa är en dåligt rexad Kh i Choklad DS. Är väldigt osäker på färgen
Ds är de så mycket vet jag sedan är det frågan. Min första tanke Silvergrå. Tyvärr vet jag inget om pappas färger eftersom han är zoo hamster
Mammas färger är NF bakåt finns Sobel bruörad, Cinamon, dove rost rödögd, cream ds caramell och i tredje led Silvergrå rödögd
vad tror ni om färgen på dessa två



Jag tycker det ser ut som 2st nf ds.. :)
// Nathalie

Nf är det inte för det går i en grå ton

de ser ut som sg.
men ingen av föräldrarna är väl sg el silver i färgen?
Pappan kanske är silver choklad? Tycker också de ser ut som beigeaktiga sg ds, min sg ds hane från Helena L såg ut så i perioder när han var yngre.

Tyckte dom såg lite konstigt färgade ut på ryggen men sen när jag såg ansiktena tyckte jag att det där ser ju helt klart ut som nf! :P Men nu när ni säger det så kan jag se att det nog mer ser ut som väldigt beiga sg.. :)
(säger vi.. ;P haha!)
// Nathalie

Ja Marabou Vet jag ju inte nått om bakåt. Moders färger står i första inlägget.
Finns det bild på pappan? Blir ju nyfiken nu! ;)


På min skärm ser han ut att vara dove. Men min skärm är lite knepigt inställd..

Pappa är Garanderat Choklad DS så vimsig på färgen är jag inte.

De har fått namnen
Uttern den vackra
och Ulven den förskräckliga

#14 haha! fint.





Söta! :) min första tanke var sg ds, men jag är inte helt säker