Hamster iFokus

Hamster

Etikettguldhamster
Läst 2405 ggr
Nusse123
0

Bananchips

Hejhej! Det är ju väldigt populärt med bananchips till våra små djurvännerKyss, men jag kan inte få tag på några bananchips på djuraffären så jag undrar om man inte kan ge dom samma sorts bananchips som människor kan äta? det borde det väl gå att ge, dom ser ju precis likadana ut som dom jag sett er ge till hamstrarna?

Tack i förhandSkrattande

Mvh Maja

Medarbetare på Djurannonser och Hamster

 

 

 

[BARABAZ]
1
#1

De till människor brukar ha en massa extra socker, kolla innehållsförteckningen noga.

mocchino
1
#2

Du får se till att köpa lite extra nästa gång du är på Fäboden. ;) Vi har ju några i 8kr lådan men om du säger till så kan du få ta så mkt du vill ha direkt från lådan också så du kan köpa lite mer än det som ligger i 8kr påsarna. :)

// Nathalie

UlrikaD
1
#3

Om du har en Hornbach i närheten så har de även djurfoder i lösvikt. Där finns det bananchips.Skrattande

Nusse123
1
#4

#2 jasså så det finns på fäboden??

 har faktiskt kollat noga men inte sett något mer än blandningen som innehåller det… men jag kan ju i för sej ha en penna mitt framför näsan och ändå stå å leta efter denTungan ute

Mvh Maja

Medarbetare på Djurannonser och Hamster

 

 

 

bblomquist
1
#5

Sånna köper jag i min mataffär vid "nyttigt godis stället" när man plockar lösvikt :) finns där , här.

Nitapitabrod
1
#6

man kan torka egna bananer också provade min hamster var galen i domFlört

Curlys
1
#7

Smart  #6, då blir de ju garanterat sockerfritt :)

Nusse123
0
#8

#6 japp det är ju också bra

Mvh Maja

Medarbetare på Djurannonser och Hamster