OT - Vad har du för Kamera?
Vad har du för kamera? vilket märke? hur många "mega pixlar" har du? lägg gärna in bild på bilder du tagit med kameran! :D
Jag har en samsung, tar bara slarpa bilder ute, och IBLAND inne, annars så brukar dom bli lite halft suddiga :(

Nikon D40 med 6 megapixlar, och en Samsung L700 med 7 megapixlar.
Bilden är oredigerad och tagen med Nikon D40.
Jag funderar på att önska mig en systemkamera i födelsedagspresent(fyller år om en månad), min kamera lever sina sista dagar nu tror jag. Fast jag har ingen erfarenhet av systemkameror, så jag önskar mig nog en bra kompaktkamera istället.
Värd på Choklad iFokus

#4 Nikon D40 är en väldigt enkel nybörjarsystem, dessutom har den rasat i pris nu, om den fortfarande finns i butikerna. Superbra kamera för nybörjare. Rekommenderas varmt!

Jagg äger en Canon EOS 400D, 10 mp.
Sen brukar jag låna mamma & pappas Canon IXUS 75, 7.1 mp.
Fick nu veta att min kamera har gått sönder, jag som vill fota Majsan :(
Värd på Choklad iFokus

Canon EOS 450D ^^
12.2 megapixlar tror jag att det är.
jag har ngn canon med 9 mega pixlar o jag hoppas på att få köpa en Canon EOS 400D snart :D
åh, jag har bara mobilen med 5 mp , men jag ska önska mej en som är 10 på min födelsedag! (22 april) åh längtar, :)!
Nikon D40 med 6 megapixlar (likadan som bella har)
Till den har jag 2 olika objektiv, ett kit-objektiv och ett ljusstarkt. Det handlar också mkt om vilket objektiv man har och hur erfaren man är med sin kamera. Man måste verkligen "hitta de rätta knapparna". Nikon D40 är en bra nybörjarkamera som verligen håller måttet. Är supernöjd med min!
Visar lite olika bilder så du får ett hum, men som sagt, det är mest människan som styr hur bilderna blir. De blir inte perfekt om man inte kan och köper sig världens fräsigasre kamera.




