Apollo
Apollo somnade tyvärr in i måndags.
Han har på senaste tiden gått ner i vikt och blivit lite tufsig i pälsen så jag anade att detta skulle komma men det var ändå tråkigt att hitta honom. Han låg fridfullt där på rygg och var fortfarande varm och mjuk i kroppen, på morgonen var han upp och åt gröt och sedan gick han som vanligt in och la sig för en tupplur som tyvärr slutade på ett oönskatt sätt men han fick somna in fridfullt iallafall.
Han är begravd i skogen bakom våran gård så att sonen kan gå och hälsa på honom när han vill.
Vad synd men det kanske var det som var bäst för just honom
Hur gammal blev han och var det en guldhamster/dvärg????

vad synd
Han var 1½ år gammal och var en guldhamster.
åhh stackars liten…inte särskilt gammal blev han heller :(
Beklagar…


Vad tråkigt.. :( Vad fin han va!
// Nathalie
Han lever vidare i min lille Titanic härhemma som e Apollons barnbarn…

Så tråkigt… R.I.P Apollo
Cad sorlight,Sov gott Appollo.
Så trist :(
Sov gott söta Apollo.
R.I.P lilla Apollo….
R.I.P Apollo 
är barnbarnet lika fn som apollo?
är ju en snygging det med
Tack Eva!! Om allt går som planerat kommer han själv bli pappa inom den närmaste framtiden… kanske du Astar vill ha ett barnbarnsbarn då?? Bara säg till då… kram!
Det blir då uppblandat med Lotte Hälsingeskogens linjer å Maggans Mapilamis linjer!!
Tack men nej tack.
Vi har en ny hamster nu och det räcker gott med en 
Vi har tagit över Harry Boy som lever gott och odlar päls som fasen, jag är fullt övertygad om att jag en vacker dag kommer att ta fel på en dammtuss och Harry om det fortsätter så här!!

Astar: jag är superglad att det var du som fick honom=) Vet att han får det toppen hos dig och grabben….