Hamster iFokus

Hamster

Etiketterguldhamsterkosthållningtillbehör
Läst 114 ggr
aliis
2021-06-23 21:05
0

Nibble log

Jag funderar på att köpa en nibble log från zooplus till min guldhamster, han skulle då få ha den ibland när han är utanför buren. Jag undrar om någon annan här har gett sina hamstrar en sån och om de gillar den, eller är den bara onyttigt för dem?

Här är den jag tänkt köpa: https://www.zooplus.se/shop/gnagare_smadjur/godis_snacks_kosttillskott/jr/kex/279321

Mr Woodfield Roll ‘n’ Fun Nibble Log från JR Farm på lager hos zooplus.se ✓ Alltid låga priser ✓ Säker betalning ✓ Gratis leverans till dörren från 599 kr
Cireea
2021-06-23 22:17
0
#1

Inte köpt specifikt den men andra liknande produkter som har varit väldigt uppskattade som sysselsättning och det "lilla extra". Har alltid mina i buren.


"Better Yehet today than Kkaebsong tomorrow"
Todays fortune: You're shit out of luck

aliis
2021-06-24 07:33
0
#2

#1 Okej, ska nog testa och köpa den till min hamster och se om han gillar den. :) Kan de ha den i buren hela tiden eller är det bättre att bara ge då och då?

Cireea
2021-06-24 11:14
1
#3

#2 Ha den i buren hela tiden du 😊


"Better Yehet today than Kkaebsong tomorrow"
Todays fortune: You're shit out of luck