Utlånas (16/12)
Jag har en guldhamsterhane som jag skulle vilja ha en avkomma efter, men jag har tyvärr ingen passande hona för tillfället.
Därför vill jag gärna låna ut honom till en passande hona och som "betalning" vill jag då ha en avkomma från den ev. kullen. Vill helst att honan ska ha stamtavla.
Han är caramel långhår satin och är efter Mapilamis Knorrhane & Dianthus Daphne. Han föddes i februari 2014. Honan bör vara cremebaserad, gärna korthår men inget krav.
Han är en riktig liten charmknutte när han har vant sig vid sina omgivningar. Han älskar ärtor och att mysa i soffan. Riktigt mysig och trevlig kille 🙂
Han finns i Karlstad. Men vid en ev. utlåning kan jag köra honom, beroende på hur långt det är vi pratar om.
Viktigt för mig är att du som lånar honom, är fri från papova så vitt du vet och försöker förhindra detta.
Har du en passande hona till min lilla pojk? Skicka ett PM eller skriv i tråden 🙂
Vanilj kanske ? :)
Anna och de små liven