# Hejsan!
Author: Elin_hamster

Min hamster gräver i sin bur på samma ställe hela tiden, är det vanligt eller ovanligt och varför gör hon det?![Tungan ute](http://hamster.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute") Tacksam för snabbt svar. Och nu sätter jag gruppen under campbelles för jag vet inte vad jag ska sätta den på, tacksam för det svaret oxå. ![Glad](http://hamster.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Kram Elin\_hamster

## Comment 1
Author: NinjaKakan

Hamstrar gräver gångar under jorden i det vilda så ja, det är normalt ^^ Sen att det är på samma plats spelar ingen roll, hon kanske ha sin matgömma där, eller tycker det är roligt helt enkelt.

## Comment 2
Author: [Borttaget]

Hej![Glad](http://hamster.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad") Hamstrar gillar att gräva, några mer och några mindre. Det är fullt normalt, men du kanske kan utöka grävmöjligheterna? ![Glad](http://hamster.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif "Glad")

## Comment 3
Author: Elin_hamster

Ojj menar campbells :) Ooppss

## Comment 4
Author: Zorro_Tiger

Men fortsätter hon att gräva även när det inte är något bottenmaterial kvar?

## Comment 5
Author: [Borttaget]

Det kan ju vara för att hon har tråkigt, istället för tex gallerbitande. Eller kanske något som luktar väldigt gott just där?
