# dvärghamsterkillar!
Author: liinnea

Två hamsterkillar kvar! Är det någon här på hamsterifokus som vill köpa dessa små rackare? Jag kollar här först då det är flest kunniga här. Hoppas verkligen att någon är intresserad för dom är verkligen jätte snälla, dock tyvker min andra hamster Ludwig att dom börjar bli lite jobbiga.. Säljer dom för 150kr och då får ni med en påse övergångsfoder också! :)

(Bilden gör inte färgen på dom rättvisa, dom har varmare färg i verkligheten och ser absolut inte så där gråa ut..)

## Comment 1
Author: Frosstis

vart finns du? vet att jag inte får köpa med jag vil ha ändå :( men någon annan kanske också vill veta ;)

## Comment 2
Author: Bruden-Mbuti

å två agoutie.

så fina.

fast tyvär inga fler dvärgar hit nu.

## Comment 3
Author: Magda

vilka sötnosar ![Kyss](http://hamster.ifokus.se/js/lib/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-kiss.gif "Kyss")

## Comment 4
Author: WilmaP

Otroligt fina! Synd bara att de var hanar,hade funderat på att skaffa en till hona ..

## Comment 5
Author: mjuhm

Riktigt fina! Söker ju en hane som avel.  
Men är osäker på hur jag ska fixa transport.

## Comment 6
Author: liinnea

#5 Vart bor du? Jag kan transportera en bit men inte jätte långt..

## Comment 7
Author: Absolutpea

har letat efter en hamsterkille, men vet inte med transporten. Jag bor ju i lilla växjö.. om dom ens finns kvar?

## Comment 8
Author: liinnea

#7 Hamstrarna finns kvar! Och ja då får vi kolla runt lite om vi hittar transport. :)

## Comment 9
Author: Absolutpea

yes! det får vi! :D vad bor du? fall det är lite nära iaf ? :D

## Comment 10
Author: liinnea

Jag bor i Katrineholm, som ligger i sörmland.. Dock en bra bit från Växjö, men jag kan transportera ner till Linköpingstrakten. :)

## Comment 11
Author: liinnea

Om du inte är intresserad och inte vill köpa dom så säljer jag dom till djurmagazinet i Eskilstuna....

## Comment 12
Author: Absolutpea

Jag är intresserad! tro inget annat, dom var supergulliga! Men jag vet inte riktigt om jag har möjligthet att åka upp till katrineholm, eller till linköping heller för den delen innan nyår! Och jag vet inte.. det känns lite sent då.

## Comment 13
Author: liinnea

Vad synd! Hoppas att du hittar några närmare dig! :)

## Comment 14
Author: Frosstis

varför kan du inte vänta tills efter nyår? jag tycker verkligen inte du ska sälja de till djuraffären, det är bara 1 månad kvar ju.

## Comment 15
Author: liinnea

#4 Jag säljer även mamman till ungarna pga brist av tid, hon är född i juli, dock från djuraffär men är verkligen jätte mysig och snäll endå! :) (bifogar en bild på mamman)

#5 Skulle vara bra o veta om du är intresserad, jag kan troligen fixa transport en bit. :)

## Comment 16
Author: liinnea

#12 Jag har kanske hittat transport till växjö :)

## Comment 17
Author: Absolutpea

Har du? :) Men är dom redan tama och så då? Och när också isf? :D

## Comment 18
Author: Absolutpea

för har kommit på att vi ska åka till egypten :o är så glömsk. dock har jag ju hamstervakt till mina två tjejer, men känns lite som att jag precis bara hinner se den innan jag åker iväg. Åker ju redan den 18 december!

## Comment 19
Author: liinnea

#18 Oj , vad synd! Men hoppas att du får det trevligt i Egypten! :)

## Comment 20
Author: Absolutpea

liinnea: Ja, verkligen! :( hoppas jag med! :D
