# vad?
Author: Sarah9

Min hamster får vara ute på kvelarna.Men hon rivor sin ryg mot en veg i ett hörn.Hon har jort det i ongefär 4 dagar         JAG BLER OROLIG  VAD SKA JA JÖRA![Rynkar på näsan](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-frown.gif "Rynkar på näsan")   ijentligen tror jag att det inte går att jöra nonting     VARFÖR.............VARFÖR...........DET.....![Förvånad](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-surprised.gif "Förvånad")

## Comment 1
Author: Odette

Om hon stryker sig mot väggarna som en katt, så är det för att hon brunstar ![Tungan ute](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-tongue-out.gif "Tungan ute") Inget farligt med andra ord, hon bara sprider sin doft för att visa eventuella pojkar att hon är sugen på en dejt ![Flört](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 2
Author: Sarah9

TACK TACK  OCH     TACKAR SÅ MYCKET !!!! Men hon kliar sig varje gång hon jör det

## Comment 3
Author: Odette

Men så länge hon inte kliar frenetiskt hela tiden så är det ingen fara. Om hon stryker sig- kliar, å sen fortsätter springa runt.. för att stryka lite mer.. tja, då äre inget att oroa sig för. Jag har själv varit fundersam över detta beteende men det är ingen fara ![Skrattande](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-laughing.gif "Skrattande")  
En hona brunstar ca var 4:e kväll så du kan ju se om du hittar nåt samband med det ![Flört](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-wink.gif "Flört")

## Comment 4
Author: Sarah9

![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")vet du vad?![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")  I går kvell så fick wilma vara ute. vi hade inte set henne på ett tag, min mamma hade en kompis hon heter inger. mamma och inger letade, medans jag skulle lega mej. sen ville jag säja gonat. vår discmacin var öpen, när inger lyfte på discmacinen så låg hon till platad![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")JISA !?  NÄ VET NI VAD HON VAR DÖD![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")                        NU ÄR JAG JETE LEDSEN!!!!!

## Comment 5
Author: Odette

Näee, men hur hamnade hon där?! Va hemskt!! Jag lider med dig, det är så jobbigt när de dör. Å på de viset dessutom. \*skickar tröstkramar i massor massor massor\*

![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")

## Comment 6
Author: Sarah9

jag vet ike men hon låg elafal till platad![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")![Gråter](http://hamster.ifokus.se/tiny3/plugins/emotions/img/smiley-cry.gif "Gråter")!!!

## Comment 7
Author: [Borttaget]

Beklagar sorgen
