# Corona + Cube - bildtråd 2
Author: Dea-

Nu har ungarna blivit drygt 3 veckor & är hur  gulliga som helst. Så här kommer en massa bilder på dem ^^

Alla hanar på den här bilden :) Bara en silversobel tingad

(Vissa av dem är jättefluffiga i pälsen, är de umorous då? Eftersom mamman var långhårig så borde väl alla blivit korthåriga också? Tycker vissa har så lång päls)

## Comment 1
Author: Dea-

Alla honorna - 3 av 4 tingade

## Comment 2
Author: Dea-

Silversoblarna :) Som har väldigt olika päls. Vet inte om det syns så bra på bilden kanske..

## Comment 3
Author: Dea-

Bild på den brunörade silversobel-honan

## Comment 4
Author: Dea-

Lite färghjälp - här på bilden ser man att det är 3st ljusa. En av dem måste väl ändå vara vit och de andra två offwhite istället för alla offwhite som vi trodde förut? Den kritvita har röda ögon och rosa öron. Den offwhitefärgade honan har bruna öron och svarta ögon. Den offwhite hanen har rosa öron och röda ögon?! Kan de verkligen vara offwhite & ha rosa öron?

Sen om någon kan se om det är en creme eller caramel vore det kul att veta också :) Den har ganskt mörkt röda ögon.

## Comment 5
Author: Dea-

Hamstrarna i buren :)

## Comment 6
Author: kaniniz1

Hej!

Jag har skickat dig ett pm hoppas du har fått det? Min dator är lite seg så jag vet ej om det kom fram=/

## Comment 7
Author: Zvintos

Vad söta alla är. =)

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Finns den bö. silversobel honan kvar? ^^

## Comment 9
Author: Zvintos

#0: Umborous har ingenting med pälstypen att göra, utan färgen. =)

## Comment 10
Author: [Borttaget]

Dea- Vilken hona är min ?  :)

## Comment 11
Author: Dea-

#8 Ja den brunörade silversobelhonan finns kvar :)

#9 Jaha ;D Haha. Då så ^^ Alltså är ingen umborous? Men jag tycker pälsen är så konstiga på vissa. Vissa har typ vågig päls men de har inte krulliga morrhår så de kan inte va rex. :S

#10 Den ljusa honan med svarta ögon är din :) Trodde det skulle bli en helt vit först men utav de 3 som är vita syns det att det är 2 som är lite lite mer cremefärgade & din är en utav dem två så hon blir nog en offwhite :) Hon är supersöt!

## Comment 12
Author: [Borttaget]

Jag bestämde mig för den caramel/ créme färgade hanen istället, så nu har han flyttat in ! :D

## Comment 13
Author: Dea-

#12 Verkar han trivas bra då? :D

## Comment 14
Author: [Borttaget]

#13 Ja det tror jag :)

Och han är ett gurkmonster! :D

## Comment 15
Author: Dea-

Haha :D Ja. Testa frysta  ärtor (upptinade såklart) och sallad : De är de helt tokiga i ;)

## Comment 16
Author: Dea-

För att inte tala om broccoli :O

## Comment 17
Author: [Borttaget]

Okej :D

## Comment 18
Author: hunniebunnie

Måste bara säga att jag älskar färgerna på dessa små! Hur fina som helst :)

## Comment 19
Author: [Borttaget]

Så fina som de är! :)

## Comment 20
Author: musse05

Ja väldigt vackra var dem.

## Comment 21
Author: Dea-

Ja :D Jag fick en hel hög fina bebisar. Tyckte det var roligt att 8 av 10 blev långhåriga fastän mamman var korthårig :) Finns fortfarande flera till salu om det är någon intresserad ^^

## Comment 22
Author: hunniebunnie

Kan tyvärr inte :( hade gärna annars :)

## Comment 23
Author: Dea-

Haha :) Ja
