# Aron! Choklad lh
Author: [Borttaget]

Vill bara berätta för er alla att nu har Aron, ett riktigt busfrö på 5 v anlänt till mig =D

Han är en mycket pigg kille som under färden i transportburen hade vänt upp och ned på allt, och låg mysigt och sov på rygg, ovanpå allt kaos 😉

Det som är synd är att han nu under första kvällen/natten kättrat kontant i buren, då jag har gallerbur. Mina andra två jag haft innan lärde sig efter bara några dygn att inte klättra men hur länge kan jag vänta? Han kan ju ha otur och göra sig hemskt illa. Å andra sidan tänker jag att det kanske bara är något han gör just nu när allt är nytt?

## Comment 1
Author: [Borttaget]

(Sorry för det vridna fotot, jag fick det inte åt rätt håll)

## Comment 2
Author: Rebornbabyn

Gud vilken söt liten kille! :)

## Comment 3
Author: Olivia8383

Nemen vilken liten sötis! ♥

## Comment 4
Author: Rax

#2 Din hona är moster till honom.

## Comment 5
Author: Rebornbabyn

#4 Är hon? Vad skoj!❤️

## Comment 6
Author: chokladtassen

Aw! Sicken sötis!

## Comment 7
Author: cookiedough101

Åh gud vad söt!

## Comment 8
Author: [Borttaget]

Ja visst är han. Han är egentligen för snabb och aktiv för sitt eget bästa. Han råkade bli rädd för en gren i buren (som han sett flera gånger innan) Sprätter till, skrek till och hamnade på rygg i vällingen...sprang sedan fort in på toan för att lugna ner sig och tvätta sig.

Så nu har han intorkad välling på ryggen. Stackarn som blev så rädd =/
